Loading

2022-050 Sigorta Şirketlerinin Düzenledikleri Kefalet Senetlerinin Teminat Olarak Sayılmasın İlişkin Tahsilat Genel Tebliği’nde Değişiklik Yapıldı.

07 Temmuz 2022

(Not: Mali açıklama, makale ve pratik bilgilerin toplu mail olarak paylaşıldığı listemize dahil olmak için sayfamızdaki "e-bültene kaydol" bağlantısını kullanabilirsiniz.) Kaynak göstermeden yayımlanamaz.
 

2022/050

07.07.2022

Konu: Sigorta Şirketlerinin Düzenledikleri Kefalet Senetlerinin Teminat Olarak Sayılmasın İlişkin Tahsilat Genel Tebliği’nde Değişiklik Yapıldı.

07.07.2022 Tarih ve 31889 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Seri: A Sıra:14 No.lu Tahsilat Genel Tebliği Seri: A Sıra No: 1’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile teminat hükümlerinde değişiklik yapıldı.

 

Tebliğde, Kanunla yapılan değişiklikle sigorta şirketleri tarafından sigorta kefaleti kapsamında verilecek kefalet senetleri de teminat olarak sayılmasına ilişkin açıklamalara yer verildi.

 

İhtiyati haciz, amme alacağı ödenmeden yapılmayacak işlemler ile işlem yapanların sorumlulukları gibi konularda da düzenlemeler yapan Tebliğ ektedir.

Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla.

Yöntem Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. 

PDF

paylaş

Mali Açıklamalarımıza Ulaşın

Güncel mali açıklamalardan haberdar olmak için kaydolabilirsiniz...