Loading

2022-008 Yatırım Teşvik Belgesi Kapsamındaki İnşaat İşlerinde KDV İadesinin Süresi ve Savunma Sanayii Projelerinde KDV Muafiyetine İlişkin Tebliğ Yayımlandı.

18 Ocak 2022

(Not: Mali açıklama, makale ve pratik bilgilerin toplu mail olarak paylaşıldığı listemize dahil olmak için sayfamızdaki "e-bültene kaydol" bağlantısını kullanabilirsiniz.) Kaynak göstermeden yayımlanamaz.

 

2022/008

18.01.2022

Konu: Yatırım Teşvik Belgesi Kapsamındaki İnşaat İşlerinde KDV İadesinin Süresi ve Savunma Sanayii Projelerinde KDV Muafiyetine İlişkin Tebliğ Yayımlandı.

Bilindiği üzere, 5047 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile imalat sanayiine yönelik yatırım teşvik belgesi kapsamındaki inşaat işlerinde yüklenilen KDV’nin belirli şartlarda mükellefe iadesine imkan getiren uygulama 2021 yılından 2024 yılı sonuna kadar uzatılmıştı.

18.01.2022 Tarih ve 31723 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 40 Seri No.lu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile söz konusu süre uzatımına ilişkin düzenleme yapıldı.

Ayrıca, aynı Tebliğ ile 25 Aralık 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Milli Savunma Bakanlığı veya Savunma Sanayii Başkanlığınca yürütülen savunma sanayii projelerine ilişkin olarak bu kurumlara ilgili projeler kapsamında yapılan teslim ve hizmetler için KDV muafiyeti getirildi.

Söz konusu Tebliğ ektedir.

Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla.

Yöntem Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. 

PDF

paylaş

Mali Açıklamalarımıza Ulaşın

Güncel mali açıklamalardan haberdar olmak için kaydolabilirsiniz...