Loading

2021-007 Pandemi Nedeniyle İşyerleri Kapanan Mükelleflerin Mücbir Sebep Kapsamında Beyanname Verme ve Vergi Ödemeleri Ertelendi.

25 Ocak 2021

(Not: Mali açıklama, makale ve pratik bilgilerin toplu mail olarak paylaşıldığı listemize dahil olmak için sayfamızdaki "e-bültene kaydol" bağlantısını kullanabilirsiniz.) Kaynak göstermeden yayımlanamaz.

2021/007
25.01.2021

Konu: Pandemi Nedeniyle İşyerleri Kapanan Mükelleflerin Mücbir Sebep Kapsamında Beyanname Verme ve Vergi Ödemeleri Ertelendi.

25.01.2021 Tarih ve 31375 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 524 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile pandemi nedeniyle İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirler kapsamında geçici süreliğine faaliyetlerine tamamen ara verilmesine/faaliyetlerinin tamamen durdurulmasına karar verilen işyerlerinin bulunduğu sektörlerde faaliyette bulunan mükellefler mücbir sebep kapsamına alındı ve beyanname verme/vergi ödeme süreleri ertelendi.

Buna göre bu kapsamda değerlendirilen mükellefler mücbir sebep dönemine isabet eden ve bu dönemde verilmesi gereken Muhtasar Beyanname, Katma Değer Vergisi Beyannamesi, Form Ba-Bs bildirimleri ve elektronik defter beratlarını mücbir sebep halinin sona ereceği tarihi izleyen ayın 26’ncı günü sonuna kadar verebilecekler.

Uygulamaya ilişkin detayların yer aldığı Tebliğ'e ekli PDF dosyasından ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla.

Yöntem Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. 

PDF

paylaş

Mali Açıklamalarımıza Ulaşın

Güncel mali açıklamalardan haberdar olmak için kaydolabilirsiniz...