Loading

2020-013 Sadece Ücret Ödemelerinden Kaynaklanan Vergilerin Beyan Edileceği 1003B Kodlu Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesine İlişkin VUK Sirküleri Yayımlandı.

15 Ocak 2020

(Not: Mali açıklama, makale ve pratik bilgilerin toplu mail olarak paylaşıldığı listemize dahil olmak için sayfamızdaki "e-bültene kaydol" bağlantısını kullanabilirsiniz.)
Kaynak göstermeden yayımlanamaz.


2020/013
15.01.2020

Konu: Sadece Ücret Ödemelerinden Kaynaklanan Vergilerin Beyan Edileceği 1003B Kodlu Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesine İlişkin VUK Sirküleri Yayımlandı.

13.01.2020 Tarihinde yayımlanan 122 Seri No.lu Vergi Usul Kanunu Sirküleri ile muhtasar ve prim hizmet beyannamesi uygulamasına ilişkin açıklamalara yer verildi.

Buna göre,

2020 yılından itibaren geçerli olacak muhtasar ve prim hizmet beyannamesinde sadece ücret ödemeleri üzerinden yapılan vergi kesintileri, sigorta primleri, kazançları toplamı, meslek adları ve kodları ile prim ödeme gün sayıları 1003B Beyanname kodlu Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile beyan edilecek.

Söz konusu beyannamenin verilebilmesi şirket yetkilisinin mevcut e-beyanname şifresinden ayrı olarak kullanıcı kodu, parola ve şifre oluşturması gerekecek.

Uygulamaya ilişkin diğer açıklamalara yer verilen Sirküler'e ekli PDF dosyasından ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla.


Yöntem Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. 

PDF

paylaş

Mali Açıklamalarımıza Ulaşın

Güncel mali açıklamalardan haberdar olmak için kaydolabilirsiniz...